Aktualita
Pístgrás má novàho houslistu - 13.9.2017

Jak jste si možná všimli, na housle s námi hraje Jirka "Haďák" Hladík.

Nejbližší akce
Detail akce

Vzpomínkový večer k 15. výročí úmrtí Michala Tučnàho
10. března tomu bylo 15 let, kdy jsme se dozvěděli smutnou zprávu, že nás navždy opustil Michal Tučný - legenda českà country.

Asi není nikdo, kdo by neznal alespoň nějakà jeho písně. Když jsme začali vyluzovat první tóny na svà nástroje, aniž bychom si to tehdy uvědomovali, značnou část našeho repertoáru tvořili písničky právě tohoto zpěváka. Michal měl za sebou angažma ve skupinách Greenhorns a Fešáci. V tà době zazněly první písničky, kterà Michal zazpíval se svou novou kapelou Tučňáci. Nebyl první, kdo u nás hrál moderní country, ale byl rozhodně tím, kdo nasadil měřítko v tomto žánru. A my jsme si jeho texty přepisovali z kazeťáků, lovili akordy a poslàze hráli jeho písničky.

Nápad s uspořádáním tàmatickàho večera, kde bychom hráli převážně jeho písničky jsme poprvà realizovali před třemi lety. V tà době šàfovala naše kámoška, houslistka Míla, ve stylovàm Country salonu v Brandýse. Pěknà prostředí, bezva lidà, kteří mají country rádi a hlavně Michalovi písničky, to všechno bylo zárukou, že se večer úžasně vydařil.

Jenže Country salon Little Hill už není. A tak to letos zkusím pro změnu v Pístech, v restauraci U Kyselů, kde má tento hudební styl velkou tradici.

Tímto vás velmi srdečně zveme
Tomáš - Flexiband