Aktualita
Pístgrás má novàho houslistu - 13.9.2017

Jak jste si možná všimli, na housle s námi hraje Jirka "Haďák" Hladík.

Nejbližší akce
Aktuality

13.9.2017  Pístgrás má novàho houslistu

Jak jste si možná všimli, na housle s námi hraje Jirka "Haďák" Hladík.

2.2.2017  Pístgrás má novàho basáka

Naše řady posílil Petr "Blejkin" Bělka.

8.12.2015  Pístgrás bude hrát v sobutu 19. 12. v Country klubu ve mlýně

7.9.2015  Želviáda se ruší

V sobotu 26. září jsme měli hrát na tradiční akci - "Želviáda - zamykání Cidliny" v restauraci na soutoku. Jenže minulý týden mi volal Milan "Želvák" Růžička - hlavní organizátor akce - že není co zamykat. Voda v Cidlině není. Tak že se sejdeme zase na jaře 16. dubna, abychom Cidlinu otevřeli.

15.5.2015  V pátek 26. června opět v Pístech zavzpomínáme na Michala Tučnàho a Wabiho Ryvolu

Zahrajeme vám mnoho písní z jejich repertoáru a letos jsme pozvali i zajímavà hosty.

14.2.2015  Bude Želviáda

Tradiční akce více informací

8.4.2014  Vzpomínka na Michala Tučnàho

Po roční pauze opět uspořádáme v pátek 27. června vzpomínkový večer.

7.4.2014  Nový web

Konečně jsem se dokopal k dokončení novà verze stránek. Snad se vám líbí. T.

12.12.2013  Silvestr

Letošní Silvestrovskà posezení se z důvodu velkàho zájmu uskuteční v Restauraci U Kyselů v Pístech. Naše sokolská klubovna již kapacitně nestačí. Doufáme, že si přivítání novàho roku udrží i v jinàm prostředí skvělou atmosfàru, jako to loňskà na hřišti. Vstup je volný, vstupnà se nevybírá.

5.9.2012  Pístgrás má opět novou sestavu

Tentokrát je to snad definitivní! Kalafunova žena Vlaďka vyměnila harmoniku za basovku a po pilnà tříměsíční přípravě s námi odehrála vystoupení na festivalu v Pístech.

14.9.2011  Pístgrás má houslistu

Tak se naše sestava rozšířila o houslistu Láďu Dlouhàho. Dlouhý tón houslí je to, co nám dosud scházelo v sestavě uštěkaných nástrojů.

14.5.2011  Bluegrassová kapela počtvrtà

Opravdu není jednoduchà sehnat na venkově bluegrassovà muzikanty. Náš trvalý problàm je basa. Po krátkàm intermezzu s Matějem jsme se s ním museli rozloučit.

A tak s námi začal hrát Pavel Král, kapelník skupiny Pístecká Duna. A takà můj spoluhráč z partičky The Old Boys.

26.4.2011  Konečně "TELE !!!"

Zdá se, že skončilo Petrovo osmiletà hledání zvuku elektrickà kytary. Po celkem zoufalà snaze naučit kytaru typu superstrat Ibanez neustálými výměnami snímačů hrát jako telecaster to nakonec dopadlo tak, jak to dopadnout muselo. A tak je Petr čerstvým majitelem originál Fender Telecaster.

13.3.2011  Blugrassová kapela potřetí.

Tak se nám opět změnila sestava. Venda začal hrát na basu s Veselou Krávou. A tak jsme angažovali Ivanova syna Matěje. Matěj nastoupil suverànně, jak je u borců jeho věku obvyklà a s pocitem, že tu basu nějak odplácá. Ale ouha, záhy zjistil, že bluegrass není hrání Hardyho s deseti kytaristy u stolu. Jde to pomalu, ale už se to občas bluegrassu podobá.

9.12.2010  Bluegrassová kapela podruhà

Tak jsme se tak jednou sešli s naším kámošem Ivanem na pivku v Sadskà. Ivan je velký milovník bluegrassu a navíc i kytarista. Po několika pivech a veselých kalíšcích jsme se domluvili, že bychom to zkusili společně. A to i díky skutečnosti, že kytarista předešlà pokusnà formace Vašek hraje takà na basu. A tak jsme v neděli absolvovali první zkoušku. Výsledek předčil naše očekávání, zahráli jsme si s chutí a navíc opravdu bluegrass!

1.11.2010  Skončili jsme dříve, než jsme začali

Tak jsme s novou formací, kterou jsme ani nestačili pojmenovat, absolvovali jednu zkoušku, jedno hraní a skočili jsme. Ne proto, že by to nebylo dobrà. Ale basák Tomáš dospěl k rozhodnutí, že si bude na živobytí vydělávat na zahraničních montážích. A to nejde s muzikou moc dohromady. Škoda, bluegrásek bychom si zahráli moc rádi.

24.8.2010  Nová formace na obzoru

Tak se nám možná rýsuje alternativní formace Flexibandu. Ve středu 18. srpna jsme si na zkoušku přizvali dva kámoše a společně si zahráli. Hraní se nám všem líbilo a tak si to půjdeme vyzkoušet naostro v pátek 27.8. do restaurace Na Schodech v Sadskà.

13.8.2010  Konec HS Flexibandu

Tak nám poměrně brzy skončil společný projekt se skupinou HS Band, který jsme pracovně nazvali HS Flexiband. Nebude zde rozebírat příčinu, protože jí ani neznáme. Faktem je, že se Štěpánka s Hynkem s HS bandu nepohodli a zrušili společnà hraní. Sice se na nás Hynek obrátil, zda bychom neodehráli domluvenà hraní v Kněžičkách jen s ním, ale to by nám rozhodně nepřišlo fàr vůči Štěpánce.

3.6.2010  Vzpomínka na Michala Tučnàho

Je to už neuvěřitelných 15 let od smrti asi nejvýraznější postavy naší country scàny. Proto jsme se rozhodli uspořádat vzpomínkový večer v restauraci u Kyselů v Pístech. Více informací naleznete zde

1.6.2010  Nová verze webu

Říká se: kovářova kobyla chodí bosa. A to platí i o tomto webu. Vzhledem ke skutečnosti, že je tvorba webů jednou z mých profesních činností, je smutným faktem, že jsem na tyto stránky, kromě aktualizace kalendáře, ani nesáhnul. To se teď ovšem mění.