Aktualita
Pístgrás má novàho houslistu - 13.9.2017

Jak jste si možná všimli, na housle s námi hraje Jirka "Haďák" Hladík.

Nejbližší akce
Něco o kapele

Kapela vznikla v dubnu 2002. Prvotním účelem bylo vytvoření seskupení, které by bylo schopno v co nejmenším obsazení odehrát pravidelné večery v jedné restauraci, kam by se velká kapela z kapacitních důvodů nemohla vejít. Původně jsme hráli ve složení ak. kytara/banjo/foukací harmonika, mandolína a MIDI doprovod. Repertoár tvořily převážně převzaté skladby českých interpretů country - Michala Tučného, Greenhorns, Pavla Bobka a pod.. Po odehrání několika dalších akcí - svatby, podnikové oslavy - jsme se rozhodli opustit své dosavadní kapely a nadále pokračovat v této sestavě. Repertoár zahrnuje skladby různých stylů - od bluegrassu, přes trampárny, klasické i moderní country až po rock a pop. Touto žánrovou pestrostí se dokážeme přizpůsobit širšímu spektru posluchačů.

Příklon k moderní country si posléze vyžádal i změnu v nástrojovém obsazení, do sestavy přibyly elektrické kytary.

Tomáš Kukal

Kytaru vzal do ruky poprvně (zcela nevážně) v 16ti letech. Obrat nastal po návštěvě prvního ročníku Kutnohorské kocábky s hlavní hvězdou Wabi Daňkem. Okamžitě prodal svoji rudou sólovku Jolana a za utržený peníz zakoupil 12ti-strunnou kytaru z Cremony, a také prapodivné pětistrunné banjo a začal poslouchat kazety s country, folkovou a trampskou muzikou. Následovalo založení kapely a první vystupování na Countrybálech i v restauracích. Po přestěhování z Kolína do Sadské začal hrát v trampské skupině "Trnka" na kontrabas (zde se poprvé potkal s Petrem). Tato skupina byla pravidelným účastníkem festivalů jako Jizerská nota, Jelení a pod. Protože však doma zahálela kytara s banjem, vznikla posléze druhá kapela "Kamínky" (finále Porty 1991). V té době se však už měli ostatní členové jiné, hlavně profesní zájmy a skupina ukončila svoji činnost. Tehdy začal více poslouchat bluegrass a tak další kapely "..A je to!" (na mandolínu hrál jeho současný kolega Petr) a "Nebraska" hrály hudbu ovlivněnou tímto stylem. Po několika nevýznamných epizodách (Fernet grass, Grant's band) již následoval "Flexiband".

Nástroje: Ak. kytara Takamine, el. kytara Stagg Telecaster, banjo Janish, foukačky BluesHarp, zvuk. modul Roland SC50
Povolání: informatik
Ostatní koníčky: cyklistika, modelářství, turistika, lodě

Petr"Kalafuna" Zápotocký

Na kytaru se začal učit v 15ti letech v Praze. Nejprve se věnoval výuce klasické kytary a jen občas si chodil zabrnkat s trampskou partou do hospůdky. Po přestěhování do Nymburka začal jako host hrát na kytaru s poděbradskou skupinou Rackové.  Poté se stal členem známé nymburské trampské kapely Ševci, se kterou absolvoval spoustu vystoupení na všemožných festivalech od Horního Jelení po Malostranskou Besedu. Po několika personálních změnách se kapela přejmenovala na Trnku a pokračovala v podobném duchu dále. Zde se také poprvé potkal se svým současným spoluhráčem, který zde hrál na kontrabas. Následovalo pětileté období společného působení ve skupině "...A je to.", která byla zaměřena spíše na country a bluegrass. Z tohoto důvodu na čas opustil kytaru a začal hrát na mandolínu. Po rozpadu kapely působil ve skupině Tojo band. Po odchodu z této kapely již následovalo založení současné formace Flexiband. Po čtvrt roce hraní se rozhodl vyměnit mandolínu za elektrickou kytaru, která lépe vyhovuje současnému zaměření kapely.

Nástroje: mandolína F5 Krištůfek, el. kytara Fender Telecaster
Povolání: instalatér
Ostatní koníčky: rybaření